Kapryśna aura nie przeszkodziła tym wszystkim, którzy włączyli się do 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie szczycieńskim kwesty, koncerty, bale i licytacje odbywały się zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach. Po raz pierwszy po dłuższej przerwie w orkiestrze zagrały Rozogi. Wszystkie sztaby w powiecie uzbierały w sumie około 65 tys. złotych. galeria >>

 

Kapryśna aura nie przeszkodziła tym wszystkim, którzy włączyli się do 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie szczycieńskim kwesty, koncerty, bale i licytacje odbywały się zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach. Po raz pierwszy po dłuższej przerwie w orkiestrze zagrały Rozogi. Wszystkie sztaby w powiecie uzbierały w sumie około 65 tys. złotych.

A orkiestra ciągle gra...

PASYM

WYSTARTOWAŁ NAJSZYBCIEJ

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 22. I choć coraz głośniej słychać głosy krytyki płynące pod adresem jej twórcy, Jerzego Owsiaka, to jednak nie zniechęcają one mieszkańców do uczestniczenia w tej najbardziej znanej w kraju akcji charytatywnej. W powiecie szczycieńskim imprezy związane z orkiestrowym finałem rozpoczęły się już w piątek 10 stycznia. Wtedy w wielu szkołach i instytucjach prowadzone były kwesty. Najszybciej wystartował Pasym, gdzie już w piątkowe popołudnie w miejscowym gimnazjum rozegrano turniej halowej piłki nożnej służb mundurowych. Główna impreza odbywała się w sobotę. Tradycyjnie już zorganizowano kiermasz ciast i rękodzieła, a największą atrakcją były jak zawsze licytacje ciekawych gadżetów podarowanych przez sponsorów. W tym roku na sprzedaż wystawiono m.in. pozwolenia wędkarskie, kosze z produktami spożywczymi, karnety do zakładów usługowych i gastronomicznych, element placu zabaw dla dzieci oraz obrazy malarki Weroniki Tadaj – Królikiewicz. Mieszkańcy grodu nad Kalwą tłumnie stawili się na imprezie w gimnazjum. W jej trakcie nie mogło też zabraknąć występów najmłodszych – przedszkolaków oraz uczniów gminnych szkół. Podczas finału w Pasymiu zebrano ponad 11 tys. złotych.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.